Czym jest liposomalna witamina C?

Zobacz składniki

Liposomalna witamina C to sposób na dostarczanie dużych dawek tej witaminy do komórek. Sprawdź, na czym polega jej wyjątkowe działanie.

Liposomalna witamina C - czym się wyróżnia?

Witamina C w postaci liposomalnej cechuje się wysoką bioprzyswajalnością, tj. na poziomie około 90%. Jej przyswajalność można więc porównać niemal z dożylnym podawaniem witaminy C. Przyjmuje się, że witamina C w formie liposomalnej jest 5-10 razy bardziej przyswajalna niż czysty kwas L-askorbinowy (naturalna witamina C). Oznacza to, że 5 g liposomalnej witaminy C przynosi ten sam efekt co 20-50 g witaminy C podawanej doustnie.

Doustne podawanie witaminy C nie jest wskazane w dużych dawkach, gdyż jest ograniczone tolerancją jelitową. Z tego powodu liposomalna witamina C jest idealnym rozwiązaniem przy zaleceniu dużych dawek witaminy C. Terapia witaminą C z megadawkami może pomóc w zwalczaniu ciężkich dolegliwości.

Liposomalna witamina C tworzona jest przy wykorzystaniu nowoczesnej technologii, która stanowi istotę jej skuteczności. Polega na zamknięciu aktywnych składników w mikroskopijnych pęcherzykach lipidowych. Liposomy to struktury powstające samoistnie z fosfolipidów. Są znacznie mniejsze, niż którakolwiek z komórek w ludzkim organizmie, a ich budowa chemiczna jest zbliżona do budowy błon komórkowych. Mają one zdolność do łączenia się z błoną konkretnego typu komórek i mogą bezpośrednio do nich uwalniać zawarty w nich składnik odżywczy.

Dlaczego warto ją stosować?

Witamina C odgrywa bardzo ważną rolę w licznych procesach zachodzących w organizmie. Jest przeciwutleniaczem i aktywatorem wielu enzymów. Stanowi istotny element wzmacniania odporności (wraz z witaminą D) i jest największym sprzymierzeńcem w walce z infekcjami. Ponadto, zalecana jest w leczeniu wielu przewlekłych chorób, takich jak reumatoidalne zapalenie stawów, cukrzycę typu 2 i nowotwory. Witaminy C potrzebujemy codziennie, w profilaktyce i procesie zdrowienia, jednak obecnie pożywienie jest słabym źródłem tego związku. Niedobór witaminy C może bardzo dotkliwie się ujawnić.

Czym grozi niedobór witaminy C?

Niedobór witaminy C powoduje m.in. spadek liczby limfocytów T (limfocytów grasicozależnych), na których opiera się działanie układu immunologicznego, a te są odpowiedzialne za odpowiedź immunologiczną organizmu i tworzą pierwszą linię obrony w walce z wirusami i bakteriami atakującymi organizm. Szczególnie duże zapotrzebowanie na witaminę C ma nasz mózg - spadek poziomu witaminy C może objawiać się apatią i brakiem energii, co wskazuje też na zakłócenia w syntezie neuroprzekaźników i neuropeptydów. Poza tym, bez witaminy C nie wchłania się prawidłowo żelazo. Należy też pamiętać, że dużych dawek witaminy C nie może zabraknąć w codziennej diecie osób walczących z infekcjami, ale też zmagających się z poważnymi chorobami.

KUP JUŻ TERAZ
INNOWACYJNY SUPLEMENT DIETY

DuoLife Dzień

Suplement Diety
750 ml Forma Płynna

Zobacz już teraz

DuoLife Vita C

Suplement Diety
750 ml Forma Płynna

Kup już teraz

pobierz ulotkę

Duolife Noc

Suplement Diety
750 ml Forma Płynna

Zobacz już teraz